Turnir u Osijeku

Nakon mjesec dana priprema i tri uvodna poraza u prijateljskim utakmicama (Lokomotiva, Bjelovar i Koka) odigrali smo turnir u subotu, 2.9. 2107. u Osijeku.

Osim seniorki prije podne igrale su i naše mlađe kadetkinje u konkurenciji Bjelovara i domaćina Osijeka. U prvoj utakmici Bjelovar je pobijedio Osijek u uzbudljivoj završnici jedan razlike. U drugoj utakmici Ivanića i Bjelovara odlično smo otvorili susret i poveli 4:1, ali nakon nekoliko brzopletosti Bjelovar nas stiže i nakon izjednačene igre poluvrijeme završava našim vodstvom 8:7. Nastavak opet dobro otvaramo, ali popuštamo i na kraju ipak malo previsokih +5 za Bjelovar. Protiv Osijeka očekivali smo isto neizvjesnu borbu, ali naše cure povezale su redove, pokretljivom igrom u obrani, efikasnom i raznovrsnom u napadu uvjerljivo smo nadigrali domaćina 31:17 i osvojili drugo mjesto na turniru. Naša Antonija Tupek proglašena je najboljom vratarkom turnira.

Mlađe kadetkinje, turnir u Osijeku, 2.9.2017.

Bjelovar – Ivanić 20:15 (7:8)
Švaljug, Palaić 1, Cupek, Kuleš, Povalec 2, Janjanin 5, Krznarić, Lešković 1, Gavrić, Tupek, Cvetić 4, T. Popović-Gecan 1, E. Popović-Gecan 1

Osijek – Ivanić 17:31 (9:13)
Švaljug, Palaić, Cupek 6, Kuleš, Povalec 4, Janjanin 5, Krznarić 1, Lešković, Gavrić 2, Tupek, Cvetić 6, T. Popović-Gecan 1, E. Popović-Gecan 5

U seniorskoj konkurenciji nastupile su osim ekipa Osijeka, Bjelovara, Ivanića i viceprvakinje BiH Jedinstvo iz Tuzle.
U prvoj utakmici Osijek je pobijedio Jedinstvo, a nama je domaćin dodijelio za protivnika Bjelovar. Od početka Bjelovar uzima vodstvo, ali većim dijelom utakmice bili smo im za petama, ponajviše odličnoj Doris Hren na golu koja je skupila u 50 minuta igre 17 obrana. Ipak, i to je bilo premalo za pobjedu.
U utakmici za treće mjesto uspjeli smo ostvariti i prvu ovosezonsku pobjedu nadigravši u napetoj utakmici Tuzlanke. Prvo poluvrijeme smo većinom u vodstvu (12:10), ali u drugom nas Jedinstvo prestiže i hvata dva razlike (13:15, 14:16). Ipak, nakon time-outa okrećemo na +2 za nas, ali protivnice nas stižu i u zadnju minutu ulazimo izjednačeni. Petnaestak sekundi prije kraja Tina Barišić je izborila sedmerac i sama ga realizirala. Jedinstvo uspijeva organizirati napad, ali šut s lijevog krila brani Patricia Hren, donosi nam pobjedu i pehar za treće mjesto. Naravno, i u seniorskoj konkurenciji imali smo najbolju golmanicu, Doris Hren.